My Cart
Právě se nacházíte:

Evropa +

V této sekci najdete trošku vzdálenější evropské destinace anebo akce tzv. výjimečné, ojedinělé a trošku náročnější než je běžný standard. Akce jsou vhodnější pro ty z Vás, kteří mají s canyoningem rozhodně zkušenost, umí samostatně slaňovat a perfektně zvládají základní pohyb v prostředí kaňonů tzn. (technická chůze náročným terénem, základní zkušenosti s lezením a samostatné slaňování). Akce s příchutí netradičního dobrodružství např.(kaňony končí v moři, je třeba zdolat na zpáteční cestě až 300 m feraty nebo přesun na motorových člunech do přístavu, delší nástupy +1 hod., zpáteční cesty náročnějšího charakteru, vodopády v kaňonu +50 m, vyšší vodnatost, vyšší klasifikace). Zkrátka určeno pro sportovněji založené jedince. Zvládne každý kdo zvládnout chce a má základní zkušenost s canyoningem.

Zpět na seznam

EXPEDICE SHQIPERI 2019: CANYONING V ALBÁNSKÝCH „ANDÁCH“

Datum konání: 18.10.2019 - 27.10.2019
Místo konání: Albánie
Kategorie: Další evropské destinace
Číslo akce: 04A-2019

Tak trochu toulavá akce. Kdo nehledá přesný itinerář a "uhlazenou" přesně a předem naplánovanou akci, ale dobrodružně improvizační malou a komorní expedici, pak je zde správně. Akce je vhodná zejména pro dobrodružné povahy a ty z Vás, kteří mají s canyoningem již základní zkušenost. Nebojí se prodrat křovím, lézt po skalách, slaňovat neznámé vodopády, toulat se nepoznanou divočinou, bloudit spletitými labyrinty skalisek a zkoumat doposud neznámé soutěsky a temné kaňony.

Pohybovat se budeme v severní Albánii nedaleko hranic s Černou Horou a Kosovem. V oblasti, které místní přezdívají "Albánské Andy", v divokém a hornatém kraji vysokých hor, strmých údolí a divokých řek. Ubytování bude zejména u místního pohostinného obyvatelstva na zahradě ve stanu, na peci, na půdě zahrabaní v seně atp. Do černohorské Podgorice přiletíme z Vídně nebo Budapešti a dále budeme cestovat půjčeným terénním autem.

Albánie skrývá obrovský potenciál pro canyoning. Strmé svahy a útesy vysokých hor ukrývají nejedno tajemství. Oblasti jsou ještě doposud neobjevené anebo jen velmi málo prozkoumané. Sofistikovaný program předem nelze zaručit. Co můžeme zaručit je jedno velké dobrodružství, na které určitě nezapomenete. Odtud je stanovena i cena za akci (kryjící jen Vaše základní náklady na akci). Počet osob na tuto akci je stanoven jen na 4 os. z důvodu bezpečnosti a efektivního pohybu v neznámém terénu. (Canyon pict by M.Holzinger)

Fyzická náročnost Index zábavy Technická obtížnost Vodnatost
Počet canyonů Cena canyoning (Kč) Společná doprava Ubytování 
ADVENTURE 9 890 Kč půjčujeme auto u místních

Napsat komentář

Registrovat se na akci