My Cart
Právě se nacházíte:

Co je to canyoning

Canyoning je:

  • Sestupuje se kaňony a soutěskami horských říček, skáče se do přírodních tůní, slaňují se skalní stěny a vodopády, sklouzávají vodou vymleté přírodní tobogány a proplouvají tůně křišťálově průzračné smaragdové vody.
  • Zábava pro všechny, kteří chtějí zažít zábavu nebo zajímavé dobrodružství, ale i skutečná výzva pro adrenalinové požitkáře (canyoning má různé stupně obtížnosti, náročnosti a zábavy. Například ty jednodušší kaňony, kterými začínáme a které jsou zařazeny do kategorie ZÁBAVA přirovnávají naši klienti k přírodnímu akvaparku)

leták kompilace foto

Předpoklady úspěšného zvládnutí: žádné speciální dovednosti, žádné nadpřirozené vlastnosti. Trošku dobrodružné povahy, chuť to zvládnout a schopnost aktivně se hýbat.

  • Chůze v náročném (hodně náročném) terénu. Nejrizikovější aktivita. Není to o dovednosti, ale hlavně o koncentraci a opatrnosti.
  • Plavání. Plave se jen na krátké vzdálenosti a neopren příjemně nadnáší.  Ve vodnatějších kaňonech doporučujeme /vyžadujeme vestu.
  • Slaňování – klíčová dovednost. Dá se to naučit a my vás to naučíme!!! Před vstupem do prvního kaňonu probíhá intenzivní výcvik slaňovacích technik (v některých případech ještě před odjezdem na akci).
  • Skoky z vodopádů a skalních stupňů – to je hlavně radost i výzva. Každý má svůj „ideální“ skok. A co je za touto hranicí, tak se může slanit. Před vstupem do prvního kaňonu probíhá lekce skákacích technik.
  • Klouzání po vodou vymletých klouzačkách – to je zábava. Před vstupem do prvního kaňonu probíhá lekce bezpečné techniky klouzání.
  • Fyzická náročnost. Canyoning je fyzicky náročný. Běžný čas strávený v kaňonu jsou tři hodiny, běžný nástup trvá hodinu. Voda bývá studená. Je „dobré“ mít „dobrou“ fyzičku a my vám poradíme, jak správně hospodařit s energií.
  • Psychická náročnost. Intenzivní prožitek, riziko, radost, emoce. Stres a únava. A není cesty zpět. Canyoning může být psychicky náročný. Ale díky tomu je to ideální cesta k odreagování se.
  • Vybavení. Nic, co by se nedalo vyřešit jednoduše. A co vám bude chybět, s tím Vám pomůžeme.

Canyoning s námi zvládnete.

Zvládli to 7 leté děti (např. Matěj D. a Maruška Š.).
Adrenalinové kaňony zvládl i 65-ti letý pán (Michal L.). Zvládl to i Tomáš B.– naprosté antisportovní kopyto, který si pod každým druhým slaněním musel zapálit cigaretu.

CANYONING = ZÁBAVA PRO KAŽDÉHO

CANYONING = ZÁBAVA PRO KAŽDÉHO

Zážitek z canyoningu ale není „zadarmo“. Ze své podstaty canyoning je rizikový sport. Zvládnout tento zážitek bez problémů vyžaduje RESPEKT a POKORU. A nutným předpokladem je profesionální přístup agentury (a ten vám garantujeme – viz PROČ S NÁMI)

Rychlý kontakt

Chcete se nás na něco zeptat?

+420 724 226 756
+420 777 514 414
info@aquactive.cz

Následujte nás

Pojďte s námi sdílet své zážitky na Facebooku

Log in

Galerie

Aktuální akce


Canyoning Chille - odlet 15.2.2015
Pojďte si s námi vychutnat jedinečný zážitek na canyoning do Chille.

Výstava - aneb historie Canyoningu
Koná se skvělá výstava o Canyoningu. Navštivte jedinečnou výstavu i vy a to v Ostravě ve dnech 17.2. 2015 - 21.2. 2015.

Canyoning Brazilie- odlet 18.2.2015
Pojďte si s námi vychutnat jedinečný zážitek na canyoning do Brazilie.