My Cart
Právě se nacházíte:
Zpět na seznam

uzavřená akce: SEZNAMTE SE: CANYONING (Helena a spol)

Datum konání: 03.08.2018 - 05.08.2018
Místo konání: Slovinsko
Kategorie: Canyonigové akce
Číslo akce: 128-2018

Podle vašeho náčelníka by tato akce měla být trošku svižnější a měla by mít větší grády. Předpokládáme trošku více adrenalinu, trošku více štávy,.......

V nabídce máme celkem 6 základních kaňonů. Sušec, Horní Predelica, Dolní Predelica, Fratarica, Kozjak, Globoški potok. Vedle těchto kaňonů máme v nabídce 4 další doplňkové kaňony. Základní program má 3 standardní kaňony (ale jsme schopni je pružně změnit podle nálady, výkonnosti, počasí........... )

 

První kaňon naší akce bude asi Horní Predelica. Chodíme DCIM100GOPROho 1. dopoledne. Je to "nejpřírodnější" kaňon akce. Byla by hodně velká náhoda tu někoho potkat, je tu nejčistější voda, je slunný......... Má dvě části: 1. část je hravá a zábavná: skoky, tobogánky...... 2. část je slaňovací. jednoduché, potom větší výzva, ještě větší výzva a nakonec: VÝZVA. Slaňovací parádička se vším, co slaňovací parádička má mít.... 30 metrů, kolmá stěna, voda,..... (ale samozřejmě, že když má z tohoto slanění obavy, tak ho dostatečně zajistíme - tak, aby i tento zážitek byl bezpečný a pohodový...... )

Druhý kaňon bychom tipovali na Frataricu. Hodně hezký kaňon. Po tobogánku, kterému říkáme"Jakub Janda", přichází 1. vyvrcholení: slanění 30 metrů v převisu. No comment. Uvidíte, zažiteje a prožijete..... Potom už "jen" zábava: skoky, tobogánky, jeskyňka a pohoda ......

Třetí kaňon, který bychom mohli jít je Kozjak. Tomuto kaňonu říkáme "Chlapácký kaňon". Ani nevíme proč, když polovina ze zúčastněných jsou holky.... ale tak nějak to vystiplavání v kozjakuhuje to, o čem ten kaňon je. Je temný, úzký, vodnatý a naplněný energií..... Hodně skoků, pár náročných skoků, výživné slaňování a hodně vody. Tady to není o pohodičce, tady je to o dobrodružství........ Jenom jako motivačku: toto jsou dveře do kaňonu: video skok 8 metrů (dá se snížit na 6m). Vzhledem k tomu, že tento kaňon může pro někoho být na hraně, standardně ho v základním itineráři nemáme. Chodíme ho pouze v případě, že se skupina na něm domluví, nebo jako dodatečný kaňon 2. den odpoledne. Ale ti, co ho jdou, tak v 78% případů ho hodnotili, jako nejlepší kaňon akce.

Když vezmeme statistiku toho, co konkrétně bylo vnímáno, jako top:

  1. Fratarica a její slanění 30 metrů na Parabole
  2. Horní Predelica a její horní část (skoky
  3. Ti, co šli Kozjak, tak 12-ti metrovové Slanění "splachovadlo"

Uzavřená akce: pozor!!!! Je -li vás 5 (slovy PĚT) jsme schopni tuto akci pro vás "uzavřít". Jen vaše parta. Jednodušší domluva, jednodušší organizace,....... ale dejte vědět co nejdříve! Případně - naplánujte si akci pro vaši partu. 

Podrobný itinerář k akci nejdete zde

A proč na canyoning s námi?

Nabízíme vám "PLNOHODNOTNÝ CANYONING" - my vám canyoning pouze "neukážeme", my vás necháme canyoning PROŽÍT.  Chceme se odlišit od praxe standardních canyoningových agentur, které svůj přístup postavili na kvantitě a z canyoningu udělali show ........Našeakce netrvá jen 2 hodiny. Trvá 3 dny. Máme čas a naším cílem není proběhnout kaňon co nejrychleji (protože dole už na mně čeká další výprava). Naším cílem je dát vám šanci prožít canyoning naplno. Místa, která se dají slaňovat neobcházíme, ale slaňujeme. A když říkáme, že slaňujeme, tak to znamená, že slaňujete vy - ne, že my vás jen spouštíme jako pytle brambor. Nepořádáme autobusové "gruppen" akce. Naše skupiny jsou maximálně 8 členné (kdyby totiž byly větší, nebylo by možno se každému z vás věnovat s potřebnou péčí a sklouzli bychom k standardnímu typu rychloobrátkové exkurze do světa canyoningu).Naše akce začíná školením, instruktáží a tréninkem. Není to pětiminutovka na parkovišti, ale trvá cca 3 hodiny a někdy i více - končí až tím, že jste připraveni absolvovat PLNOHODNOTNÝ canyoning.Proč to takhle děláme? Náš přístup vychází z toho, že nechceme devalvovat tento krásný sport a na zjednodušenou pouťovou atrakci. Tímto přístupem kolem sebe by vytváříme partu lidí, kteří s námi jezdí na canyoning opakovaně. Buď s jinou partou na stejné místo, nebo na složitější kaňony. Nebo na jiná místa. Po Slovinsku většinou do Švýcarska, potom do Itálie a potom třeba na dovolenky na Korsiku.....  Máme dlouhodobě více, než 45% "opakovaných klientů" - což snad svědčí o tom, že to děláme dobře.

 

Fyzická náročnost Index zábavy Technická obtížnost Vodnatost
Počet canyonů Cena canyoning Doprava (Kč) Ubytování (Kč)
3 5 490 990 680

 

Registrovat se na akci