My Cart
Právě se nacházíte:

SEZNAMTE SE: CANYONING 5 (Slovinsko: Bovec)

Datum konání: 31.08.2018 - 2.09.2018
Místo konání: Slovinsko
Kategorie: Seznamte se: Canyoning
Číslo akce: 105-2018

Tak tady máme poslední prázdninovou akci prodlouženého víkendu ve Slovinsku. Poslední letošní Bovec. Akce je naplánovaná tak, abychom se i s minimem dovolené vyhnuli dopravním komplikacím. A pozor, v Bovci už by mělo být relativně prázdno......

Akci nastartujeme pohodovým „tréninkovým“ kaDCIM100MEDIAňonem: pěkné skoky a rozmanitéskluzavky, zčeřené bazény tyrkysové vody, cvičné 20-ti metrové slanění. Ale pozor!!!!! Na konci tohoto kaňonu na nás čeká první velká výzva: 11 metrů dlouhý tobogánek se sklonem cca 89,9°. V dalších dvou kaňonech postupně okusíte vyšší dávky dobrodružství, vyšší hladinu adrenalinu a vzrušení - delší slaňování, hóóódně dlouhé slaňování (co takhle 30 metrů ve vzduchu????), krásné tobogány, "skokanské můstky", zábavné skoky, vyšší skoky, ještě vyšší skoky a akční překážky, ........

V nabídce máme celkem 6 základních kaňonů. Sušec, Horní Predelica, Dolní Predelica, Fratarica, Kozjak, Globoški potok. Vedle těchto kaňonů máme v nabídce 4 další doplňkové kaňony. Základní program má 3 standardní kaňony (ale jsme schopni je pružně změnit podle nálady, výkonnosti, počasí........... )

Standardně naši akci začínáme kaňonem Sušec. Je to pestrý a zábavný ktréninkové slaněníaňon, ale hlavně:  je tam ideální tréninkové slanění (20 metrů dlouhé, sklon 45°, trošku vody, hladká skála, minimální riziko. A dá se jít i několikrát po sobě). Nevýhodou tohoto kaňonu je to, že je hodně frekventovaný, takže se tu občas tvoří fronty, jako na poště (je to kaňon č. 1 místních agentur). Z tohoto důvodu tam chodíme mimo hlavní dopravní špičku - v pátek pozdě odpoledne. A to, co nás zajímá nejvíce = tréninkové slanění, stejně místní agentury vynechávají a obchází ho, takže máme dost prostoru na pořádný trénink. Ale není to jenom tréninkový kaňon - takto vypadá exklusivní tobogánek. na závěr kaňonu. 

Druhý kaňon naší akce je většinou Horní Predelica. Chodíme DCIM100GOPROho 2. dopoledne. Je to "nejpřírodnější" kaňon akce. Byla by hodně velká náhoda tu někoho potkat, je tu nejčistější voda, je slunný......... Má dvě části: 1. část je hravá a zábavná: skoky, tobogánky...... 2. část je slaňovací. jednoduché, potom větší výzva, ještě větší výzva a nakonec: VÝZVA. Slaňovací parádička se vším, co slaňovací parádička má mít.... 30 metrů, kolmá stěna, voda,..... (ale samozřejmě, že když má z tohoto slanění obavy, tak ho dostatečně zajistíme - tak, aby i tento zážitek byl bezpečný a pohodový...... )

Posleskok do jeskyňky dní kaňon standardní nabídky je Fratarica. Hodně hezký kaňon. Po tobogánku, kterému říkáme"Jakub Janda", přichází 1. vyvrcholení: slanění 30 metrů v převisu. No comment. Uvidíte, zažiteje a prožijete..... Potom už "jen" zábava: skoky, tobogánky, jeskyňka a pohoda ......

Čtvrtý kaňon, který pravidelně chodíme je Kozjak. Tomuto kaňonu říkáme "Chlapácký kaňon". Ani nevíme proč, když polovina ze zúčastněných jsou holky.... ale tak nějak to vystiplavání v kozjakuhuje to, o čem ten kaňon je. Je temný, úzký, vodnatý a naplněný energií..... Hodně skoků, pár náročných skoků, výživné slaňování a hodně vody. Tady to není o pohodičce, tady je to o dobrodružství........ Jenom jako motivačku: toto jsou dveře do kaňonu: video skok 8 metrů (dá se snížit na 6m). Vzhledem k tomu, že tento kaňon může pro někoho být na hraně, standardně ho v základním itineráři nemáme. Chodíme ho pouze v případě, že se skupina na něm domluví, nebo jako dodatečný kaňon 2. den odpoledne. Ale ti, co ho jdou, tak v 78% případů ho hodnotili, jako nejlepší kaňon akce.

Když vezmeme statistiku toho, co konkrétně bylo vnímáno, jako top:

  1. Fratarica a její slanění 30 metrů na Parabole
  2. Horní Predelica a její horní část (skoky)
  3. Sušec a její 11 metrů dlouhý tobogánek
  4. Ti, co šli Kozjak, tak 12-ti metrovové Slanění "splachovadlo"

Uzavřená akce: pozor!!!! Je -li vás 5 (slovy PĚT) jsme schopni tuto akci pro vás "uzavřít". Jen vaše parta. Jednodušší domluva, jednodušší organizace,....... ale dejte vědět co nejdříve! Případně - naplánujte si akci pro vaši partu. 

Podrobný itinerář k akci nejdete zde

A proč na canyoning s námi?

Nabízíme vám "PLNOHODNOTNÝ CANYONING" - my vám canyoning pouze "neukážeme", my vás necháme canyoning PROŽÍT.  Chceme se odlišit od praxe standardních canyoningových agentur, které svůj přístup postavili na kvantitě a z canyoningu udělali show ........Našeakce netrvá jen 2 hodiny. Trvá 3 dny. Máme čas a naším cílem není proběhnout kaňon co nejrychleji (protože dole už na mně čeká další výprava). Naším cílem je dát vám šanci prožít canyoning naplno. Místa, která se dají slaňovat neobcházíme, ale slaňujeme. A když říkáme, že slaňujeme, tak to znamená, že slaňujete vy - ne, že my vás jen spouštíme jako pytle brambor. Nepořádáme autobusové "gruppen" akce. Naše skupiny jsou maximálně 8 členné (kdyby totiž byly větší, nebylo by možno se každému z vás věnovat s potřebnou péčí a sklouzli bychom k standardnímu typu rychloobrátkové exkurze do světa canyoningu).Naše akce začíná školením, instruktáží a tréninkem. Není to pětiminutovka na parkovišti, ale trvá cca 3 hodiny a někdy i více - končí až tím, že jste připraveni absolvovat PLNOHODNOTNÝ canyoning.Proč to takhle děláme? Náš přístup vychází z toho, že nechceme devalvovat tento krásný sport a na zjednodušenou pouťovou atrakci. Tímto přístupem kolem sebe by vytváříme partu lidí, kteří s námi jezdí na canyoning opakovaně. Buď s jinou partou na stejné místo, nebo na složitější kaňony. Nebo na jiná místa. Po Slovinsku většinou do Švýcarska, potom do Itálie a potom třeba na dovolenky na Korsiku.....  Máme dlouhodobě více, než 45% "opakovaných klientů" - což snad svědčí o tom, že to děláme dobře.

 

Fyzická náročnost Index zábavy Technická obtížnost Vodnatost
Počet canyonů Cena canyoning Doprava (Kč) Ubytování (Kč)
3 5 490 990 680

 

Napsat komentář

Registrovat se na akci