My Cart
Právě se nacházíte:

Jaké vybavení je nutné pro canyoning?

image_equipment

 Vybavení do kaňonu: 

Canyoning je zábava a dobrodružství. V případě, že se ke canyoningu přistupuje zodpovědně, s pokorou a respektem, je to bezpečný outdoorový sport. Bezpečný přístup znamená – mimo jiné – také použití správného vybavení. Nebo jinak řečeno:  podcenění správného vybavení znamená zvýšení rizika.

Pokud nemáme správně zvolený neopren, bude nám zima. Pokud máme špatný sedák, riskujeme daleko více. Pokud zvolíme špatné lano, tak už riskujeme fatální problém (použijeme – li například klasické horolezecké lano které neplave, tak se nám při první příležitosti utopí).

Jsme si vědomi důležitosti správného vybavení a současně se snažíme maximálně zjednodušit absolvování canyoningového zážitku vám – všem zájemcům aBez názvu našim klientům. Proto je možno s troškou nadsázky říct, že jediné, co pro naši akci potřebujete jsou plavky a boty. Boty by měly být kvalitní – přece jenom dostanou zabrat. Doporučujeme starší lehké trekovky, nebo pevné „botasky“. O zbytek se postaráme my. Půjčíme vám neopren, neoprenové ponožky, půjčíme vám sedák, půjčíme vám karabiny a osobku, slaňovací osmu se šroubovací karabinou,  půjčíme vám přilbu a půjčíme vám případně vestu (ale pokud máte svoje vybavení, samozřejmě si ho vezměte – vlastní neopren je vlastní neopren). Lana používáme zn. TENDON model SALAMANDER, kvalitní, prověřená a pravidelně kontrolovaná. Hardware od zn. KONG a Petzl.  A telefony po několika případech „utopení“ už raději používáme superodolná děla CAT.

Vybavení do kempu:

Stan, spacák, karimatka. Možná polštářek. Možná vařič, nádobí pro toho, kdo si chce vařit. V kempech je teplá sprcha, WC, WIFI, povětšinou i obchůdky s potravinami, restaurace. Nechybí většinou úschovny cenin, prodejny upomínkových předmětů a v lepších kempech i bazény pro koupání, pračky, sušičky, ohniště s možností opékání a grilování vč. přístřěšků se stoly a lavicemi. Při náročnějších a delších pobytech v kempech (viz.“expedice“) doporučujeme s sebou vzít pohodlné nafukovací matrace, příp.kempinkové křesílko a další potřebnosti.

Stravování:

Částečně možno zajišťovat v místních obchodech s individuálním stravováním v kempu (nutné nádobí a vařič s sebou), večeře doporučujeme v místních restauracích. S sebou doporučujeme: svačinu a nápoje do auta na noční přejezd, energetické doplňky do kaňonů (čokolády, cukry, energetické tyčinky, gely apod.). Na expediční výjezdy do krajně teplých oblastí (viz. Maroko, Korsika, Madeira, Kostarika atd.) pak camelbak s náústkem pro průběžné doplňování tekutin (rozhodně se hodí).

Log in

Galerie

Aktuální akce


Canyoning Chille - odlet 15.2.2015
Pojďte si s námi vychutnat jedinečný zážitek na canyoning do Chille.

Výstava - aneb historie Canyoningu
Koná se skvělá výstava o Canyoningu. Navštivte jedinečnou výstavu i vy a to v Ostravě ve dnech 17.2. 2015 - 21.2. 2015.

Canyoning Brazilie- odlet 18.2.2015
Pojďte si s námi vychutnat jedinečný zážitek na canyoning do Brazilie.